Kristiana Prekių ženklai MOSCHINO
MOSCHINO
MOSCHINO
Apie MOSCHINO
„Velniop madą, tiesiog renkimės“, – toks užrašas puošė dizainerio Franco Moschino parduotuvių vitrinas. Kūrėjo, kuris visą gyvenimą siekė nuvainikuoti mados ir prekių ženklo kultą, traukė per dantį pirkėjus, tapusius mados aukomis ir isteriškai siekiančius vilkėti tik jo drabužius. Franco modeliavo kasdienius gatvės apdarus realioms moterims ir nuolat šaipėsi. Iš to, ką daro, – irgi. 1987 m. „Moschino“ mados namai pristatė pirmąjį aromatą moterims, po ketverių metų – vyrams.
 
MOSCHINO kvepalų reklamą: manekenė su auksiniu korsetu per šiaudelį geria kvepalus. „Solo per uso esterno!“ („Naudoti tik išoriškai!“) – perspėja plakatas. O ko vertas demokratiškesnės MOSCHINO linijos pavadinimas?! „Cheap & Chic“ („Pigu ir prabangu“): 1988 metais, kurdamas kolekciją „Cheap & Chic“, jis vienas pirmųjų panaudojo dirbtinį kailį, tuo norėdamas pasakyti, jog mada gali būti prabangi ir nebrangi.

Vis dėlto nereikia pamiršti, kad Franco manė esąs dailininkas, tarnaujantis madai. Tiesiog mokėjo ironiškai pažvelgti į savo valdovę! 1983-iaisiais Moschino įkūrė savo mados įmonę „MoonShadow“, įregistravo MOSCHINO ženklą, pristatė moteriškų drabužių kolekciją. Ir iškart pelnė aukštosios mados blogiuko titulą. Kurgi ne – juk jis teigė, kad negalima apie moterį spręsti iš aprangos.

Franco rūpėjo kova už žmogaus teises, ekologiją, taiką, jis garsėjo labdaringa veikla. Atkakliai priešinosi, kad būtų vartojami narkotikai, žudomi gyvūnai dėl kailio. Devintojo dešimtmečio pradžioje pristatyta „Ecouture!“ drabužių kolekcija buvo pirmoji išskirtinė: audiniai pagaminti iš ekologiškai švarių medžiagų ir dažomi natūraliais dažais.

1994-ųjų rugsėjo 18-ąją Franco Moschino mirė. Kompanija MOSCHINO ir jos kūrybos direktorė, buvusi dešinioji Franco ranka ir draugė Rossella Jardini, gerbdama dizainerio lūkesčius, siekius bei filosofiją, išlaikė jo kūrybos stilių ir dvasią: „Aš iki šiol manau, kad Moschino – tiesiog genijus. Nežinau, kaip kitaip galėčiau tai paaiškinti – jo seniai nebėra, bet sumanymai iki šiol pataiko į dešimtuką.“
 
Filtrai Valyti filtrą

MOSCHINO

Visi prekių ženklai
Rodyti:
Rūšiuoti:
Purškiamas tualetinis vanduo
MOSCHINO
Toy
Purškiamas tualetinis vanduo
Purškiamas tualetinis vanduo
MOSCHINO
Toy
Purškiamas tualetinis vanduo
Talpa50ml