AHA rūgštys
Greičiausiai kiekvienas yra susidūręs su problema, kai veido oda atrodo papilkėjusi, praradusi gyvybingumą, tonusą bei yra varginama spuogelių. Norint visa tai išspręsti, labai svarbu pasirinkti tinkamas veido odos priežiūros priemones. Na, o vienas iš ingredientų, kurį rekomenduojama įtraukti į savo kasdienę rutiną, yra ne kas kita, o AHA rūgštys veidui. Būtent jos spartina viršutinio odos sluoksnio regeneraciją ir gerina odos tekstūrą. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje detaliau aptarsime, kas yra AHA rūgštys, kokia nauda jos pasižymi bei kaip teisingai jas naudoti.
Kas yra AHA rūgštys?
AHA rūgštys – tai alfa hidroksi rūgštys, kurios natūraliai randamos vaisiuose, pieno produktuose ar cukruje. Kadangi AHA rūgštys pasižymi švelniu eksfolijuojančiu poveikiu, nedirgina ir nesausina odos, jos neretai yra naudojamos įvairiose veido odos priežiūros priemonėse. Populiariausios AHA rūgštys yra:
- Glikolio rūgštis – viena efektyviausių AHA rūgščių, įsiskverbianti į gilesnius odos sluoksnius, kadangi jos molekulė yra mažiausia;
- Pieno rūgštis – švelnesnio veikimo nei glikolio rūgštis, todėl yra idealus pasirinkimas jautriai odai;
- Obuolių rūgštis – prisideda prie odos drėkinimo, užkerta kelią senėjimo požymiams, kadangi pasižymi antioksidaciniu poveikiu;
- Migdolų rūgštis – žinoma dėl savo antibakterinių savybių, todėl itin tinka odai, kuri yra paveikta aknės.
AHA rūgščių nauda veido odai
AHA rūgštys, priešingai nei BHA rūgštys, veikia odos paviršiuje – švelniai pašalina negyvas odos ląsteles, todėl oda atrodo šviesesnė, labiau švyti. Taip pat šios rūgštys skatina kolageno gamybą, dėl ko, laikui bėgant, daugelis ima pastebėti, jog gerokai sumažėjo raukšlelės bei yra sustabdomas naujų atsiradimas. Reguliariai naudojant priemones, papildytas AHA rūgštimis, oda tampa elastingesnė ir lygesnė. Žinoma, reikėtų paminėti ir tai, jog pieno ir obuolių rūgštis drėkina odą, padeda išlaikyti joje drėgmę bei stiprina odos barjerą. Galiausiai, AHA rūgštys gali būti itin veiksmingas ingredientas, siekiant sumažinti pigmentines dėmes, atsiradusias dėl saulės poveikio, ar aknės.
AHA rūgštys kosmetikoje
Kaip supratote, AHA rūgštys pasižymi išties didele nauda, todėl jos plačiai naudojamos įvairiose kosmetikos priemonėse, kurios yra skirtos tiek kasdienei odos priežiūrai, tiek gydomosioms procedūroms atlikti. AHA rūgščių galima rasti veido prausikliuose ir tonikuose, serumuose, kaukėse ar profesionaliuose cheminiuose šveitikliuose. Naudojant veido prausiklį su AHA rūgštimi, yra palaikomas veido odos pH balansas, švelniai pašalinamos negyvos odos ląstelės. Tuo tarpu, serumai bei kaukės leidžia pagerinti odos tekstūrą, ją atnaujinti bei suteikti jai daugiau skaistumo.
Kaip teisingai naudoti veido odos priežiūros produktus, papildytus AHA rūgštimis?
Visgi, norint pasiekti geriausią rezultatą, labai svarbu produktus, papildytus AHA rūgštimis, naudoti teisingai. Visų pirmiausia, jei šio ingrediento dar nebuvote įtraukę į savo kasdienę veido odos priežiūros rutiną, rekomenduojama pradėti nuo mažesnės koncentracijos, pavyzdžiui 5-8 %, priemonių, kad apsisaugotumėte nuo nemalonios odos reakcijos, sudirgimo ar šerpetojimo. Kai oda pripras prie produkto, koncentraciją galima palaipsniui didinti.
Taip pat AHA rūgštys turėtų būti naudojamos vakare. Kadangi šie ingredientai veikia viršutinį odos sluoksnį, jie yra priežastis, dėl ko oda tampa jautresnė UV spinduliams. Norint apsisaugoti nuo neigiamo UV spindulių poveikio – pigmentinių dėmių, nepamirškite kiekvieną rytą veido odą patepti kremu su apsauga nuo saulės.
Galiausiai, venkite derinti AHA rūgštis su itin aktyviais ingredientais, pavyzdžiui, retinoliu ar vitaminu C, kadangi tai gali sukelti odos sudirgimą. Laikydamiesi šių rekomendacijų, galite nė neabejoti, jog laikui bėgant oda taps švytinti, lygi ir sveika! Nieko nelaukite ir įsitikinkite tuo patys, papildydami savo veido odos priežiūros rutiną nauja priemone, kurios sudėtyje būtų AHA rūgščių.