Kuo skiriasi tualetinis vanduo nuo parfumuoto?
Kai renkasi kvepalus, pirkėjai skiria tikrai daug laiko išbandymams ir palyginimams. Tačiau, jeigu natų skirtumus galima greitai užuosti bei suprasti, kuo vienas kvapas yra unikalus, lyginant su kitu, kai kurių savybių lyginimas yra ne toks paprastas. Pastebime, kad klientus dažnai glumina klausimas: „kuo skiriasi tualetinis vanduo nuo parfumuoto?“. Kristiana.lt komandos ekspertai šiame gide detaliai apžvelgs būtent tualetinio vandens (EDT) ir parfumuoto vandens (EDP) skirtumus.
Tualetinis vanduo (EDT) ir parfumuotas vanduo (EDP) – pagrindiniai skirtumai
Kai galvojama apie tai, kuo skiriasi parfumuotas vanduo nuo tualetinio vandens, skirtumus galima suskirstyti į tris grupes. Tai yra: kvepalų arba kvapiosios medžiagos koncentracija (intensyvumas), išsilaikymas bei rekomendacijos dėvėjimui.
Koncentracija (kvapo intensyvumas)
Eau de Toilette (EDT) sudėtyje yra 5-15 % kvepalų aliejų, todėl tualetinio vandens kvapas yra lengvas, gaivesnis, lyginant su parfumuotu vandeniu ir paprastai laikosi apie 2-4 valandas. Ekspertai rekomenduoja EDT purkštis dieną, šiltesnio sezono metu ar kasdienai. Kai svarbiausia – malonus, bet neįkyrus ir lengvas kvapas, galima rinktis būtent tualetinį vandenį. Keletas pavyzdžių: VERSACE „Eros“ EDT, GIVENCHY „Amarige“ ir kiti.
Eau de Parfum (EDP) sudėtyje, kvapiųjų aliejų koncentracija siekia 15-20 % tūrio, todėl kvepalų aromatas yra sodresnis, gilesnis ir gali išlikti ilgiau, net 4-8 valandas. Tai yra turbūt svarbiausias skirtumas, kuo skiriasi kvapusis (parfumuotas) vanduo nuo tualetinio vandens. Specialistai pataria, kad EDP tinka progoms, vakarui arba šaltesniems sezonams. Keletas pavyzdžių: XERJOFF „Quatro Pizzi“, CHANEL N°5 ir kiti.
Svarbu nepamiršti, jog kai kurie kvepalai gali turėti kelias skirtingas versijas, pavyzdžiui, EDP, EDT, o taip pat ir Elixir ar Parfum.
Šleifas bei rekomendacijos dėvėjimui
Šie skirtumai irgi labai svarbūs, lyginant, kuo skiriasi kvepalai nuo tualetinio vandens ar parfumuoto vandens. Vadinamasis šleifas – tai kvepalų savybė sklisti aplinkoje, „eiti paskui“ žmogų. Šleifas gali būti labai skirtingas, tačiau EDT įprastai palieka „švelnų“ pėdsaką, puikiai tinkantį darbui biure, ėjimui į svečius ar kasdieniam nešiojimui.
Tuo tarpu EDP šleifas yra daug intensyvesnis. Kvepalų ekspertų terminais, parfumuotas vanduo turi „ryškesnę aurą“, dėl ko labiau tinka kaip pasirinkimas vakarėliui, renginiui ar net romantiškam laikui kartu.
Kaina
Dar vienas svarbus aspektas – kainos skirtumas. EDT paprastai yra pigesni, nes juose mažiau aliejų. Na, o EDP, kuriuose yra didesnė aliejaus koncentracija, yra brangesni, tačiau taip pat būna švelnesni jautriai odai mat tokio produkto sudėtyje mažiau alkoholio.
Kitos kvepalų rūšys
Ar žinote, kad nors EDP ir EDT yra populiariausios parfumerijos produktų rūšys, kvepalų pasaulyje yra ir daugiau pasirinkimų?
Extrait de Parfum (kvepalai)
Jų sudėtyje yra daugiau, net apie 20-30 % kvepalų aliejų. Tai labiausiai koncentruota produkto forma, išliekanti 8 ir daugiau valandų. Extrait de Parfum buteliukai būna mažesni, brangesni ir yra reti.
Elixir
Kai kurie gamintojai savo Extrait de Parfum versijas vadins Elixir. Jų sudėtyje yra 20-30 % kvepalų aliejų, o kvapas gali išlikti ir daugiau kaip 12 valandų, todėl idealiai tinka ypatingoms progoms.
Eau de Cologne (EDC)
Liaudyje vadinamasis tiesiog odekolonu, EDC turi 2-4 % aliejų sudėtyje. Paprastai tai yra lengvi, citrusinių vaisių kvapai, išliekantys apie 2 valandas. Dažniausiai jie skiriami vyrams.
Tikimės, kad šis gidas padėjo suprasti esminius skirtumus tarp šių produktų. Nepamirškite, jog Kristiana.lt prekių kataloge internete galite atrasti sau idealius EDT ir EDP kvepalus iš garsiausių gamintojų!