Kvepalų koncentracija. Kuo skiriasi kvepalai EDT ir EDP?

Kvepalai – tai tikrų tikriausias aksesuaras, suteikiantis daugiau pasitikėjimo savimi bei padedantis išreikšti savo asmenybę, pabrėžti tam tikrus charakterio bruožus. Visgi, kadangi kvepalų asortimentas – itin platus, labai svarbu žinoti keletą esminių aspektų, padedančių lengviau apsispręsti, kurie iš jų būtų geriausias pasirinkimas jums. Vienas tokių – kvepalų koncentracija. Greičiausiai esate girdėję dvi pagrindines kvepalų rūšis: EDT ir EDP. Tačiau ar žinote, kokiomis savybėmis kiekviena iš jų pasižymi? Jei ne, kaip tik šiame straipsnyje paruošėme svarbiausią informaciją, kuo skiriasi kvepalai EDT ir EDP.

Kvepalų koncentracija – kas tai?

Visų pirmiausia, reikėtų pradėti nuo to, ką apskritai reiškia kvepalų koncentracija. Tai - kvepalų koncentrato, kvapiųjų aliejų kiekis kvepaluose, kuris lemia kvapo intensyvumą bei išsilaikymą. Natūralu, jog kuo didesnė kvapiųjų medžiagų koncentracija, tuo ilgiau galima užuosti aromatą ant odos ar ant drabužių.

EDT kvepalai – ką reiškia?

EDT kvepalai – tai tualetinis vanduo. Kvepalų koncentracija EDT įprastai siekia nuo 5 iki 15%. Būtent dėl to jie yra kur kas lengvesni bei greičiau išgaruoja nei EDP. Visgi, šie kvepalai gali būti idealus pasirinkimas kasdieniam naudojimui, kai nesinori, jog nuo jūsų sklistų intensyvus kvepalų šleifas. Nors tai, kaip išsilaiko kvapas dienos eigoje – labai individualu ir gali priklausyti nuo tikslios kvepalų koncentracijos ar net žmogaus odos, tačiau įprastai laikoma, jog EDT ant odos išsilaiko nuo 2 iki 6 valandų.

Rose Amira GUERLAIN Kvapusis vanduoRose Amira GUERLAIN Kvapusis vanduo
Rose Amira GUERLAIN Kvapusis vanduo
MISS DIOR DIOR Kvapusis vanduoMISS DIOR DIOR Kvapusis vanduo
MISS DIOR DIOR Kvapusis vanduo
Queen of Silk CREED Kvapusis vanduoQueen of Silk CREED Kvapusis vanduo
Queen of Silk CREED Kvapusis vanduo

EDP kvepalai – ką reiškia?

Kvepalai EDP – tai parfumuotas vanduo. Kvepalų koncentracija EDP gali būti nuo 10 iki 20%. Tai reiškia, jog, pasipurškus jais, aromatas yra kur kas intensyvesnis bei jis ilgiau išlieka, kas ir yra pagrindinis EDT ir EDP skirtumas. Šie kvepalai yra bene populiariausi, kadangi jie ant odos gali išsilaikyti nuo 6 iki 12 valandų ar net dar ilgiau.

Miss Dior Blooming Bouquet - Limited Edition DIOR Tualetinis vanduoMiss Dior Blooming Bouquet - Limited Edition DIOR Tualetinis vanduo
Miss Dior Blooming Bouquet - Limited Edition DIOR Tualetinis vanduo
Eau De Soleil Blanc TOM FORD Tualetinis vanduoEau De Soleil Blanc TOM FORD Tualetinis vanduo
Eau De Soleil Blanc TOM FORD Tualetinis vanduo
Aqua Allegoria Pera Granita GUERLAIN Tualetinis vanduoAqua Allegoria Pera Granita GUERLAIN Tualetinis vanduo
Aqua Allegoria Pera Granita GUERLAIN Tualetinis vanduo

Ką rinktis – EDT ar EDP?

Tiek EDT, tiek EDP gali būti puikus pasirinkimas – svarbiausia, jog kvepalai atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir turimus poreikius. Pavyzdžiui, EDT kvepalai dažnai yra pasirenkami šiltuoju metų laiku, kai norisi gaivumo pojūčio, arba darbo aplinkoje, kur, pagal etiketą, yra neprofesionalu užgožti aplinką intensyviu kvapu. EDT suteikia subtilų aromatą, kuris neerzins nei jūsų, nei aplinkinių. 

Tuo tarpu, EDP gali būti puikiai pritaikomi tiek kasdienai, tiek ypatingomis progomis, kai norisi, kad kvapas išliktų visą dieną. Jie idealiai tiks tiems, kuriems patinka ne tik sodresni aromatai, bet ir prabangos, elegancijos pojūtis, bei kurie ieško būdų, kaip galėtų sustiprinti pasitikėjimą savimi. EDP neretai yra pasirenkami šventėms ar šaltuoju metų laiku. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padėjo geriau susipažinti su kvepalų klasifikacija. Tiek EDT, tiek EDP kvepalai gali būti išties geras variantas. Viskas, ko iš tiesų reikia – atsižvelgti į savo turimus poreikius bei progą, kuriai ieškote kvepalų.